Південно-Східне міжрегіональне
управління лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(056) 722-22-05
Управління

Положення про міжрегіональне управління

Читати далі...

Керівництво

Читати далі...

Графік роботи

Читати далі...

Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства

Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства підпорядковується Державному агентству лісових ресурсів України та є його територіальним органом. Управління сприяє забезпеченню формування і реалізації державної політики в сфері лісових відносин та ведення лісового і мисливського господарства на території області. Управління займається здійсненням державного управління та контролю, міжгалузевої координації і функціонального регулювання в галузі ведення лісового і мисливського господарства. Організовує здійснення лісовпорядкування та впорядкування мисливських угідь, моніторингу лісів і мисливських тварин.

Лісогосподарські та лісомисливські господарства займаються закладкою та вирощуванням зелених насаджень, ялинок, садивного матеріалу, плодових чагарників, сільгосппродукції, займаються переробкою та реалізацією лісопродукції, пиломатеріалів та іншої продукції лісового та мисливського господарства, надають рекреаційні послуги, послуги по організації полювання.

Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства та підприємства лісового господарства області розташовані в Степній зоні. На території області розташовані ліси захисні, рекреаційного та природоохоронного призначення. Ліси держлісфонду надані в постійне користування підприємствам лісового господарства області і закріплені за 6 підприємствами, до складу яких входить 32 лісництва. З метою зменшення впливу ерозійних процесів на сільськогосподарські угіддя та підвищення родючості грунтів здійснюється розширене відтворення лісів за рахунок залучення нових земель непридатних для сільськогосподарського використання. На цих землях створюються протиерозійні насадження, в тому числі вздовж берегів малих річок і водоймищ. Якщо на 01.01.2005 року по області обліковувалось 38,99 тис. га земель держлісфонду, з них 22,52 тис. га вкритих лісом, то на 01.01.2015 року земель держлісфонду нараховується 76,8 тис. га, з них 35,3 тис. га вкритих лісовою рослинністю. І, якщо, в Україні кожний другий гектар лісу створений штучно, то у Запорізькій області 100% лісу вирощений штучно руками лісівників області і тому потребує посиленного догляду. Щорічно підприємствами лісового господарства області створюються нові лісові насадження і площі цих насаджень зростають, так, за останні пять років створено 7223 га. Збільшилась і площа розсадників та теплиць, де вирощують щорічно стандартний садивний матеріал з 2,813 млн. штук у 2005 році до 7,87 млн. штук у 2015 році. І ці обсяги постійно зростають.

На ліси впливає низка абіотичних, біотичних і антропогенних чинників, під дією яких зменшується приріст деревини, відбувається часткова або повна втрата крон, всихання окремих дерев і насаджень. Найбільш небезпечні шкідники лісових насаджень — сосновий і непарний шовкопряди, звичайний та рудий соснові пильщики, зелена дубова та інші листовійки. Найбільші осередки шкідників знаходяться в зоні Степу, до якої відноситься і наша область. Пріоритетним напрямком діяльності лісозахисної служби є розробка та впровадження у практику біологічних засобів боротьби зі шкідливими комахами. Серед таких засобів провідне місце посідають вірусні препарати, завдяки їх вірулентності, беспечності для ентомофагів, теплокровних тварин і людини.

Проблема охрони лісів від пожеж — одна з головних і найскладніших,особливо у східних і південних областях, в тому числі і в нашій, де внаслідок масштабних робіт із лісорозведення за останні 50 років на сотнях тисяч гектарів створені штучні насадження хвойних порід. Значне підвищення пожежної небезпеки в лісах зумовлюється стрімким зростанням відвідуванності населенням лісових масивів. Найбільш пожежонебезпечними є район м.Енергодар Кам´янсько-Дніпровського району, Мелітопольський район та райони, що прилягають до м.Запоріжжя. Виявлення і гасіння лісових пожеж у Запорізькій області здійснюється силами лісової охорони в розпорядженні якої в наявності станом на 01.01.2015 року 11 пожежних автомобілів, 5 лісових пожежних станції, 5 спостережливих веж, пунктів тощо.