Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Збір солодкого і корисного продукту

25.08.2020

Мед – унікальний натуральний продукт. А його роль в медицині, косметології, дієтології неоціненна.

Однім з напрямків державного підприємства «Мелітопольське лісове господарство» є  бджільництво якій вже 5 років. На підприємстві 20 бджолосімей. Цьогорічна зима та весна видалися складними, адже зима була теплою, а весна в цьому році була з малою кількістю сонячних теплих днів, тому підприємство зробила дві  викачки меду. Першу викачку меду на медовий спас, а другу викачку меду на яблучний спас. Державним підприємством «Мелітопольське лісове господарство» в 2020 році  було зібрано за сезон 575 кілограмів меду. Реалізація меду проводиться як на підприємстві так і на ярмарках. 

Вже 5 років за лісовою пасікою доглядають головний мисливствознавець підприємства Віталій Ніколаєв та головний механік Олександр Грибов. Та навіть за цей короткий термін вони здобули навички справжніх пасічників.

Надворі ще літо, яскраво світить сонце та на пасіці все сильніше відчувається наближення осені. Дуже помітно зменшилась сила бджолиних сімей. Спрацювались, розгубились крилаті трудівниці під час багатоденної заготівлі кормових запасів. Головний медозбір закінчився.

Зараз основною турботою бджолярів є стеження за тім, щоб сім'ї мали не менше 8—10 кг меду, оскільки в маломедних вуликах дуже погано сіють матки. Бджоли, які виведуться з серпневого розплоду, найкраще зимують. У серпні бджіл обробляють проти вароатозу. Дуже важливо, щоб основні сім'ї бджіл пішли в зиму з молодими матками. Такі матки інтенсивно і довго червлять і восени.