Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Збережемо ліс від пожеж!

13.07.2020

 

Літо – прекрасна пора для відпочинку та оздоровлення. Але відпочиваючи, не слід забувати про пожежну безпеку поведінки у лісі.
На даний час в Запорізькій області встановився V клас пожежної небезпеки в лісах. У зв’язку з підвищенням температури повітря та сухою вітряною погодою, зросла небезпека виникнення лісових пожеж. За лічені хвилини вогонь може знищити ліс, який вирощували десятиріччями. При цьому, збитків зазнають не тільки лісові масиви, рослинність, гинуть також дикі тварини, птахи, комахи. Як показує досвід, основна причина виникнення пожеж є людський фактор, недбалість, порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки у лісах під час відпочинку.
Причиною пожежі може бути кинута в лісі цигарка або палаючий сірник. Особливо велика небезпека пожежі в жарку суху погоду, яка панує зараз на дворі. Достатньо іскри, невеликої вуглинки, щоб вона спалахнула. І тоді вогонь може охопити весь ліс.
З кожним роком стає все важче зберегти ліс, і особливо це стосується хвойних насаджень. Такі дерева важко приживаються в нашому регіоні через високу температуру повітря та малого числа опадів. У спекотні дні хвойні ліси забороняється відвідувати весь пожежонебезпечний період.

ДП « Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство»  для попередження виникнення лісових пожеж   станом на 01.07.2020 року були виконані наступні протипожежні заходи:

- влаштовано мінералізованих смуг260 км;
- проведено догляд за існуючими мінералізованими смугами - 1342 км;
- перекрито позапланових доріг – 21 шт.;
- проведено 21 рейдів  спільно з працівниками МНС з охорони лісів  по виявленню  лісо порушників;
- вставлено аншлагів – 58 шт;
- проводяться бесіди серед населення на протипожежну тематику, виступи в ЗМІ.
 

 

ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» звертається до  громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки, рекомендує відмовитися від відвідування лісів у зв’язку із підвищенням температурного режиму та зростанням кількості лісових пожеж. а також від використання відкритого вогню в лісах та на прилеглих територіях.
Пам’ятайте, пожежу легко спричинити але важко загасити! Не забувайте, що за людську недбалість і безвідповідальність, яка нерідко призводить до трагічних наслідків, доводиться розплачуватись надто дорогою ціною!