Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Засідання колегії Запорізького обласного управлінні лісового та мисливського господарства

05.03.2020

05 березня 2020 року відбулося засідання колегії Запорізького обласного управлінні лісового та мисливського господарства під головунням начальника управління Володимира Івановича Селюка. В засіданні взяли участь члени колегії, керівники державних лісогосподарських підприємств. Про стан та заходи охорони лісів від незаконних рубок, про результати лісокультурного виробництва у 2019 році та завдання на 2020 рік, а також про виплату заробітної плати та обов’язкових платежів доповіли фахівці управління за напрямками.

Дмитро Вікторович, головний спеціаліст відділу лісового господарства та охорони лісу, доповів про те, що за 2020 рік лісогосподарськими підприємствами області проведено 70 рейдів в лісовому фонді підприємств та виявлено 32 випадки порушень лісового законодавства за ст.65 КУпАП та ст.65-1 КУпАП. Складено 8 протоколів за незаконну рубку дерев; 5 протоколів за незаконне перевезення зрубаних дерев; 16 актів огляду місця вчинення правопорушення лісового законодавства на невиявлених лісо порушників. Начальник управління Володимир Селюк зобов’язав керівників підприємств забезпечити дієвий контроль за станом охорони лісів від незаконних рубок.

Вікторія Михайлівна, начальник відділу бухгалтерського обліку, економіки та кадрової роботи – головний бухгалтер, повідомила про те, що станом на 01.01.2020 року дебіторська заборгованість зменшилась на 10 тис. грн. в порівняні з початком 2019 року, а кредиторська заборгованість по підвідомчим державним підприємствам складає 3718 тис.грн. та збільшилась на 6 тис. грн. в порівнянні з початком минулого року. Добровольська Ірина Олександрівна, головний спеціаліст відділу лісового господарства та охорони лісу, доповіла про те, що в 2019 році державними лісогосподарськими підприємствами області створено лісових насаджень на площі 471 га. Крім того, проведено відновлення лісів шляхом природного поновлення на площі 52 га. Тобто загальний обсяг відтворення лісів складає 523 га. Створення лісових культур проведено на території 12 адміністративних районів області. Основними лісоутворюючими породами при створенні лісових культур були: сосна звичайна, дуб звичайний, в’яз перистогілястий, акація біла та ясен зелений.

План доповнення раніше створених лісових культур на 2019 рік складає 357 га. На кінець року проведено доповнення на площі 450 га. Протягом 2019 року проводилися догляди за лісовими культурами на площі – 3131. Для забезпечення власним посадковим матеріалом підприємствами в 2019 році при плані 5505 кг проведено заготівлю 6060 кг насіння лісоутворюючих порід. Вирощено 1,8 млн. шт. стандартних сіянців. В шкільних відділеннях вирощується 115,8 тис. шт.. саджанців. У лісовому фонді переведено у вкриті лісовою рослинністю землі 955 га. Через стихійні лиха у звітному періоді загинуло 12 га лісових культур.

У 2020 році планується створення лісових насаджень на площі 443 га та відновлення лісів шляхом природного поновлення - 9 га. Начальник управління Володимир Селюк інформував про хід колегії Держлісагентства України та наголосив на необхідності проведення в оптимальні строки весняної лісокультурної кампанії і на заходах з охорони лісових насаджень у пожежонебезпечний період. За підсумками роботи колегії прийнято ряд відповідних рішень та наказів, спрямованих на подальшу ефективну роботу лісогосподарських підприємств області.