Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Виявлено самовільну рубку в полезахисній смузі

05.08.2022

04 серпня 2022 року в Крутоярівському лісництві ДП "Пологівське лісомисливське господарство" державною лісовою охороною спільно інспектором Державної екологічної інспекції у Запорізькій області В.П. Дзюбою під час патрулювання виявлено самовільну рубку в полезахисній смузі породи дуб.

Помітивши представників лісової охорони, невідомі чоловіки намагалися залишити ділянку, навантаживши в автомобіль заготовлену деревину. Автомобіль було зупинено та складено протокол про адміністративне правопорушення, який буде направлено до правоохоронних органів.

Мобільні бригади патрулюють лісові масиви області цілодобово. Крім того, постійний контроль із боку охоронців лісу у спекотний період дає змогу попередити пожежі, адже під час рейдів фіксуються навіть найменші загоряння. Не менш важливим є і той факт, що вчасно виявляються осередки поширення хвороб дерев та засмічення лісу.

Постійна присутність представників державної лісової охорони, посилена роботою мобільних рейдових бригад, оснащених сучасними технічними засобами, нерідко спрацьовує і як стримуючий фактор для несвідомих громадян.

Нагадуємо, що статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом караються штрафом – від 5400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (91800 грн) до 9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300 грн) або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.