Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Відбулася нарада обласного управління

21.08.2020

20 серпня 2020 року під керівництвом начальника Запорізького обласного управлінні лісового та мисливського господарства Володимира Селюка відбулася виробнича нарада обласного управління за участю головних спеціалістів та директорів державних лісогосподарських підприємств. На засіданні обговорили актуальні питання лісогосподарювання та проаналізували підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств за 7 місяців 2020 року.

Володимир Селюк доповів про хід розширеного засідання колегії Державного агентства лісових ресурсів України, що відбулося 13 серпня 2020 р. Начальник управління зазначив, що незважаючи на світові тенденції спаду економіки, зниження активності ринку в зв’язку з пандемією та карантинними заходами, держлісгоспам необхідно знаходити резерви, ресурси, зменшувати витратну частину, щоб стабілізувати роботу, ефективно працювати та покращити основні фінансові показники.

Лещенко Наталія Миколаївна, заступник начальника управління доповіла про те, що за результатами фінансово-господарської діяльності за січень-червень 2020 року отримано 11122,0 тис. грн. чистого доходу від реалізації продукції.

На ведення лісового господарства було спрямовано 19140,3 тис. грн., що на 764,8 тис. грн. менше ніж в першому півріччі 2019 року. Зменшення видатків на ведення лісового господарства відбулось в наслідок зменшення фінансування з обласного бюджету та направлення власних коштів лісогосподарських підприємств. Так 8400,3 тис. грн. або 44 % фінансування з державного бюджету, 1404,5 тис. грн., або 7% коштів, які були виділені лісогосподарським підприємствам з фонду місцевого бюджету та 9335,5 тис. грн., або 49% на ведення лісового господарства спрямовано власних обігових коштів підприємств. Підприємствами отримано 327 тис. грн. чистого прибутку.

Чисельність штатних працівників станом на 01.07.2020 року склала 309 одиниць.

З метою запобігання виникнення лісових пожеж та проведення заходів з організації протидії пожежам в 2020 році Запорізькою обласною державною адміністрацією видано Розпорядження від 01.04.2020 № 135 «Про посилення заходів щодо пожежної безпеки в лісових масивах і сільгоспугіддях області у 2020 році».

У зв’язку з настанням сухої вітряної погоди та значного підвищення пожежної небезпеки в лісах, виданий наказ Запорізького обласного управління від 03.04.2020 року № 36 «Про готовність лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду 2020 року».

Разом із Головним управлінням ДСНС України у Запорізькій області 15.04.2020 року видано спільний наказ № НС-46/83/38 «Про затвердження Плану взаємодії  ГУ ДСНС у Запорізькій області і Запорізького ОУЛМГ у  разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з гасінням лісових пожеж».

Пункти зосередження протипожежного обладнання укомплектовані згідно Правил пожежної безпеки в лісах України на 78%. Недостатня кількість обладнання ускладнює вирішення невідкладних завдань по оперативному гасінню осередків загорання.

В двох державних підприємствах в Камянсько-Дніпровському та Запорізькому районах є телекомунікаційні установки ВПК-1200М на пожежно-спостережних вежах. Всього у нас в області є 5 пожежно-спостережних веж.

Станом на 11.08.2020 року створено 717 км нових мінералізованих смуг та проведено догляду за мінералізованими смугами в обсязі 6289 км, перекрито 103 позапланові дороги, виставлено 150 шт. аншлагів наглядної агітації. Проведено 404 виступи в засобах масової інформації, з них: виступів на радіо –200, телебачення 136, надруковано 68 статей. Проведено 140 лекцій з противопожежної безпеки.

Жданюк Валентина Володимирівна, начальник відділу лісового господарства та охорони лісу, повідомила про те, що ліси Запорізької області виконують захисні, екологічні й рекреаційні функції, і мають обмежене експлуатаційне значення.

З метою поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей, лісогосподарськими підприємствами проводяться лісогосподарські заходи (рубки догляду за лісом, санітарні рубки). Лісгоспи облуправління багато зробили для використання деревної відновлювальної біомаси для забезпечення технологічних потреб та обігріву приміщень контор. Всі котельні на наших підприємствах переведені на тверде паливо.

Протягом звітного періоду посадові особи управління та державних лісогосподарських підприємств не притягувались до адміністративної або кримінальної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, зауважила головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку, економіки та кадрової роботи Таранова Ольга Геннадіївна, також було підкреслено, що відповідно до частини першої статті 61 Закону України «Про запобігання корупції» юридичні особи забезпечують розробку та вжиття заходів, які є необхідними та обґрунтованими, для запобігання і протидії корупції у діяльності юридичної особи. На кожному підприємстві є особа, на яку покладені обов’язки ведення питань з запобігання корупції. Працівникам надаються консультації по отриманню електронного ключа та довідки про доходи, так само було розглянуто найбільш поширенні питання по заповненню декларації, працівникам котрі не мали можливості заповнити декларацію вдома було запропоновано звертатись за допомогою до інспектора з кадрів. По факту неподання декларацій з працівниками була проведена бесіда та взято письмове пояснення.

За підсумками роботи колегії прийнято ряд відповідних рішень та наказів, спрямованих на подальшу ефективну роботу лісогосподарських підприємств області.