Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Шановні громадяни!

31.08.2020

ДП «Пологівське ЛМГ»  нагадує, що пожежонебезпечний період досі триває. Тому закликає всіх громадян бути обережними з вогнем у межах будь-якої природної території, не розводити багаття у недозволеному місці, не дозволяти дітям гратися з вогнем. Не випадково на в’їздах до лісу встановлені шлагбауми, аншлаги, що закликають громадян берегти ліс від вогню та від засмічення побутовими відходами.

Причини виникнення лісової пожежі - необережне поводження людини з вогнем, недотримання заходів безпеки при розведенні багать в лісосмузі; спалювання сміття, сухої трави в безпосередній близькості до лісового масиву; випадкове фокусування сонячних променів кинутим склом (в тому числі і пляшковим).

Людський фактор є одним з поширених причин виникнення природних пожеж. Щоб уникнути випадкового загоряння лісу і розвитку стихійного пожежі в лісі, слід дотримуватися заходів безпеки. І виконувати правила: розпалювати багаття тільки в спеціально відведених місцях; якщо таких місць немає, то самостійно підготувати майданчик для його розведення, очистивши її від трави, листя та гілок до самого ґрунту; перед відходом зі стоянки багаття повинен бути повністю погашена. Залишати місце привалу, тільки переконавшись, що ні одне поліно або гілка більше не тліє; в разі небезпечного загоряння тушкуйте вогнище загоряння за допомогою води або закидаючи його землею. Можна збивати вогонь гілками листяних дерев.

Найбільш часто в лісі виникають низові пожежі, при яких горить і тліє нижній покрив лісу: трава, чагарник, підлісок, кореневища дерев.  Посушлива погода і сильний вітер можуть бути причиною виникнення і поширення верхових пожеж, при яких вогнем охоплені дерева від коренів до крони, особливо дерева хвойних порід.