Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Рейди з охорони лісу від незаконних рубок в державному підприємстві «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство»

06.01.2021

Ялинкова компания – 2020 року закінчилась. За передноворічно-різдвяний період державне підприємство «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» реалізувало 511 новорічних хвойних. Придбати новорічні дерева можно було на спеціально відведених «Новорічних майданчиках».
З 01 по 31 грудня лісогосподарське підприємство посилено охороняло ліс від незаконних рубок.  На землях лісового фонду було організовано спільне патрулювання лісів для забезпечення охорони дерев хвойних порід у передноворічний період. Для охорони від незаконних рубок були задіяні співробітники ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» та працівники Кам’янсько-Дніпровського відділення поліції ГУНП в Запорізькій області, Енергодарського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області та Великобілозерського відділення поліції ГУНП в Запорізькій області. Оперативні групи патрулювали не тільки  території  державного лісового фонду підприємства, а й проводили роз’яснювальну роботу з населенням.

За незаконну порубку, пошкодження та знищення лісових культур відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді накладення на правопорушника штрафу у розмірі від 510 до 1020 гривень.

Окрім цього, відповідно до статті 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" застосування заходів адміністративної відповідальності не звільняє від обов’язку компенсації шкоди.

За таких обставин, згідно діючого в Україні законодавства особа, що винна у незаконні рубці дерев окрім адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу зобов’язана також відшкодувати шкоду, що була заподіяна внаслідок незаконної рубки.

Боротьба з незаконними рубками на постійному контролі як у адміністрації ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» так і у працівників правоохоронних органів.