Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Проведено нараду щодо виконання планових завдань з охорони лісів від пожеж та вжиття додаткових протипожежних заходів

19.06.2020

18 червня 2020 року в приміщенні обласного управління лісового та мисливського господарства під головуванням начальника обласного управління Володимира Селюка була проведена виробнича нарада з директорами лісогосподарських підприємств з питань виконання планових завдань з охорони лісів від пожеж та прийняття додаткових протипожежних заходів.

На наради було обговорено, що під час надзвичайної пожежної небезпеки вступає в силу заборона відвідування громадянами лісів та в’їзду до зелених масивів транспортних засобів. Заборона діє для всіх, окрім працівників державної лісової охорони.

Начальником обласного управління було акцентовано увагу, що Запорізьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства видано наказ від 28.02.2020 № 26 «Про підготовку лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду 2020 року». В березні місяці 2020 року державними лісогосподарськими підприємствами були розроблені мобілізаційно – оперативні плани гасіння лісових пожеж та затверджені в районних державних адміністраціях. Разом із Головним управлінням ДСНС України у Запорізькій області 15.04.2020 року видано спільний наказ «Про затвердження плану взаємодії ГУ ДСНС у Запорізькій області і Запорізького ОУЛМГ у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з гасінням лісових пожеж».

Також було наголошено, що відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, згідно статей 241 та 245 Кримінального кодексу України, штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами тепер становитимуть від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи складають до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.