Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Проведення підготовки до осінньої лісокультурної компанії державним підприємством «Бердянський лісгосп»

03.08.2020

 

Створення нових лісів – одне з головних завдань державного підприємства «Бердянське лісове господарство».

 

Відновлення лісів проводиться як штучним, тобто посадкою, так і природним шляхом.

 

При складанні проектів лісових культур обов’язковим є врахування лісорослинних і технологічних особливостей кожної окремої лісокультурної площ.

 

В осені 2020 року  державним підприємством передбачається провести відтворення лісів на площі 100 га. Як правило висаджують такі породи молодих культур, а саме ясен звичайний, акація біла, сосна кримська, дуб звичайний.

 

На цей час підприємством проведено обробку 100 га ґрунту під лісові культури.

 

Щоб було чим відтворювати лісові насадження лісівниками проведена клопітка праця по збору лісового насіння, бо саме з насіння починається новий ліс. Лісове насіння після ретельного відбору та низки підготовчих процедур попадає у лісові розсадники кожного лісництва підприємства. На сьогоднішній день державним підприємством заготовлено 35 кг лісового насіння.

 

Діяльність лісівників надзвичайно багатогранна: щоб виростити ліс потрібно зібрати насіння, виростити сіянці, посадити їх на підготовлені ділянки, постійно проводити догляд за лісовими культурами, охороняти їх від хвороб, шкідників, пожеж, самовільних рубок. Отже, осінь для лісівників- це підсумок досягнутого не тільки протягом року, але й підготовка «фундаменту» для успішної роботи у наступному році.