Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Протипожежні заходи у ДП "Пологівське ЛМГ"

06.07.2020

Одним із головних ворогів лісу є пожежі. Щоб знизити ризик  їх виникнення , лісовою охороною в лісових господарствах здійснюється цілий ряд комплексних профілактичних заходів: встановлюється наглядова агітація, проводяться роз’яснювальні бесіди з населенням, перекриваються дороги шлагбаумами. Також в умовах профілактики лісових пожеж створюють лісові протипожежні бар’єри. Одним із ефективних методів боротьби з вогняною стихією є мінералізовані смуги.

Мінералізована смуга – це ділянка території, з якої ґрунтообробними механізмами видалено наземні горючі матеріали. При цьому мінеральний шар ґрунту оголюється, а трава, хвоя, листя та інші матеріали, здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. Ширина смуги повинна бути удвічі більше від можливої висоти полум'я низової пожежі.

На сьогодні у лісових масивах зони діяльності ДП «Пологівське ЛМГ» влаштовано 127 км мінералізованих смуг, проведено догляд за діючими в об’ємі 1474  км, поновлено дороги протипожежного призначення. Втім, це не остаточна статистика створення мінералізованих смуг. За аномальних температурних умов, тобто при складній пожежонебезпечній обстановці лісівники продовжують їх створювати.