Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Програма розвитку лісового фонду Запорізької області на період 2018-2022 років, демонструє позитивні результати

03.07.2020

У 2018 році рішенням Запорізької обласної ради була прийнята «Програма розвитку лісового фонду Запорізької області на період до 2022 року». Її метою є збалансований розвиток лісового господарства в області, спрямований на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій лісів та забезпечення охорони та захисту лісових насаджень від пожеж.

Програма має надзвичайну актуальність в умовах сьогоднішнього економічного стану країни, коли неспроможність більшості населення придбати енергоресурси в необхідній кількості, штовхає громадян на скоєння незаконних рубок як у лісових масивах так і в полезахисних лісових смугах, особливо в не ресурсних степових районах.

Іншим чинником є пожежонебезпечний період, впродовж якого утримується пожежонебезпечна ситуація в лісах, що потребує підвищеної готовності державних лісогосподарських підприємств до нештатних ситуацій та додаткові витрати на паливно-мастильні матеріали, техніку, засоби пожежогасіння тощо.

Ліси Запорізької області виконують виключно агролісомеліоративні функції та віднесені до категорії захисних, в зв’язку з чим створення нових лісів завжди було пріоритетним напрямком розвитку лісового господарства області.

Для реалізації цієї Програми у 2018-2019 роках лісогосподарськими підприємствами області було створено майже 1000 гектар нових захисних лісових насаджень. До кінця 2020 року буде висаджено ще 443 гектарів нових лісів.

 

Також, особлива увага приділяється і профілактичним та попереджувальним заходам з охорони лісів від пожеж. За час дії Програми лісогосподарським підприємствам області, в пожежонебезпечний період постійно  проводяться  попереджувальні та профілактичні заходи з охорони лісів від пожеж і капітального ремонту техніки. Так з початку 2020 року створено  нових протипожежних мінералізованих смуг протяжністю 677 км та проведено доглядів за протипожежними смугами протяжністю 5224 км.

 

Шляхом проведених протипожежних профілактичних та попереджувальних заходів у лісових масивах, які знаходяться в користуванні лісогосподарських підприємств області вдалося значно зменшити кількість лісових пожеж та уникати розповсюджених пожеж на велику територію.

 

Подальше, виконання Програми розвитку лісового фонду Запорізької області дасть змогу створити умови для досягнення оптимальних показників рівня лісистості Запорізької області, поліпшити стан та якісний склад лісів, посилити їх екологічні функції, зменшити загрозу деградації земель.