Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Про підсумки пожежонебезпечного періоду 2020 року та завдання на 2021 рік

29.01.2021

Підсумки роботи в пожежонебезпечний період 2020 року засвідчили високий рівень організації роботи підвідомчих лісогосподарських підприємств області з питань попередження та оперативної ліквідації лісових пожеж.

 

У 2020 році в лісах Запорізького ОУЛМГ сталося 39 лісових пожеж на площі 30,1 га., а саме ДП «Бердянське лісове господарство» - 9 випадків (площа 11,1 га), ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» - 4 випадки (площа 1,67 га), ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» - 22 випадки (площа 15,42 га), ДП «Мелітопольське лісове господарство» - 4 випадки (площа 1,91 га). В ДП «Пологівське лісомисливське господарство» пожеж не було.

 

Державними лісогосподарськими підприємствами області здійснено комплекс організаційних та практичних протипожежних заходів. Влаштовано 897 км нових мінералізованих смуг, що становить 107% до плану, а саме:

ДП «Бердянське лісове господарство» -  210 км,

ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» - 200 км,

ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» - 110 км,

ДП «Мелітопольське лісове господарство» - 250 км,

ДП «Пологівське лісомисливське господарство» - 127 км.

 

Проведено догляду за мінералізованими смугами в обсязі 10196 км., що становить 122% до плану,  а саме:

ДП «Бердянське лісове господарство» - 3147 км,

ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» - 1417 км,

ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» -  1770 км,

ДП «Мелітопольське лісове господарство» -  1200км,

ДП «Пологівське лісомисливське господарство» -  2662 км.

 

Перекрито 105 позапланових доріг. У лісових масивах встановлено 160 аншлагів, біг-бордів та плакатів на протипожежну тематику. Проведено 672 виступи в засобах масової інформації та проведено 170 лекцій та бесід з протипожежної тематики. Державною лісовою охороною проведено 250 рейдів.

 

Основними причинами пожеж у 2020 році стало швидке потепління, відсутність снігового покриву, сильні вітри та спекотне літо у 2020 році сприяли підвищенню пожежної безпеки в лісах. За перший квартал минулого року в насадженнях  сталось 4 випадки лісових пожеж на площі 6 га.

 

Основними напрямками зменшення кількості загорань в лісових масивах залишаються проведення профілактичних та попереджувальних протипожежних заходів, своєчасне виявлення лісових пожеж та їх гасіння на початковій стадії.

 

Враховуючи викладене та з метою покращення роботи з охорони лісів від пожеж у пожежонебезпечний період 2021 року керівникам підвідомчих лісогосподарських підприємств потрібно забезпечити наступні заходи: таки як здійснення комплексу першочергових профілактичних та попереджувальних заходів в лісових масивах, влаштування нових мінералізованих смуг  та догляду за ними у всіх пожежонебезпечних лісових масивах, особливо навколо хвойних молодняків і середньовікових насаджень, що прилягають до населених пунктів, доріг, місць відпочинку та навколо лісових масивів, які межують із сільгоспугіддями та іншими об’єктами підвищеної небезпеки, внесення пропозицій райдержадміністраціям щодо прийняття рішень про посилення охорони лісів від пожеж, а також про заборону відвідування лісів населенням у період високої пожежної небезпеки, вжити невідкладних заходів щодо приведення приміщень лісових пожежних станцій та пунктів зосередження протипожежного інвентарю до належного стану відповідно до нормативів.

 

Протягом всього пожежонебезпечного періоду директорам державних підприємств необхідно забезпечувати своєчасне виявлення лісових пожеж, належне реагування протипожежних підрозділів, а також оперативне залучення інших сил і засобів для їх гасіння, а також проводити агітаційну роботу в місцях відпочинку населення, в школах, інших навчальних та громадських закладах.

 

На виконання наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 19.01.2021 № 12 у лютому місяці 2021 році облуправлінням буде проведена перевірка готовності підпорядкованих лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду.