Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Про охорону шпилькових насаджень у передноворічний період в Запорізькій області

12.01.2021

Оберігати ліси – це першочергове завдання не тільки працівників лісової охорони, а й усіх громадян. Але на жаль, головним фактором ризику для лісу є людська недбалість та бажання безоплатно дістати хвойне дерево напередодні новорічних свят.

 

Площі хвойних насаджень на території області розташовані у окремих контурах насаджень. Всі масиви знаходяться на значній відстані один від одного, що вкрай ускладнює їх охорону та патрулювання.

 

Підпорядкованими лісогосподарськими підприємствами щорічно ведеться направлена робота на створення плантацій новорічних ялинок для забезпечення потреби населення. Для цього виділені спеціальні  землі державного лісового фонду, де протягом 7– 10 років вирощується сосна кримська та звичайна, яка в подальшому реалізується як новорічна ялинка. В 2020 році створено 5 га плантацій сосни.

У передноворічний період актуальним є питання охорони лісових насаджень від незаконних рубок, кількість яких збільшується особливо в соснових насадженнях біля міст та селищ, чим наноситься значна шкода навколишньому середовищу, а збитки лісогосподарських підприємствам.

 

З метою попередження самовільних рубок та належного забезпечення охорони соснових насаджень, відповідно до розпорядження Голови Запорізької обласної державної адміністрації від 17.12.2020 року № 518 «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони шпилькових насаджень у передноворічний період 2021 року» та наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 23.11.2020 № 367 « Про посилення охорони хвойних насаджень у різдвяно-новорічний період 2021 року» на лісогосподарських підприємствах області були запроваджені посилені заходи.

 

Створено 33 рейдових бригади, до складу яких входять співробітники Державної лісової охорони, Національної поліції, Державної екологічної інспекції у Запорізькій області.

 

В передноворічний період в лісовому фонді підвідомчих підприємств була організована цілодобова охорона особливо цінних хвойних порід шляхом облаштування стаціонарних постів.

 

Під час рейдів (проведено 74) виявлено випадки самовільних рубок 14 новорічних ялинок, на 1 особу складено адміністративний протокол та акт огляду місця вчинення правопорушення лісового законодавства на невстановлених осіб, які направлені до правоохоронних органів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

 

Завдяки постійному патрулюванню кількість незаконних рубок в цьому році зменшилась. Так, в передноворічний період 2020 році самовільно зрубано 51 шт. ялинок, збитки склали близько 25,0 тис. грн, то в передноворічний період 2021 році було самовільно зрубано 14 шт. ялинок, збитки склали 7226 грн.

 

При патрулюванні лісових масивів та місць реалізації новорічних ялинок рейдові бригади здійснювали перевірку дозвільних документів на право заготівлі, перевезення та продажу хвойних дерев.