Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Посадка лісу — справа не проста і трудомістка

08.06.2020

Створення нових насаджень – основне завдання працівників лісового господарства.

Вирощування лісу – процес безперервний і круговий. Тільки навесні цього року в розсадниках державного підприємства «Кам’янсько – Дніпровське лісове господарство», площею 0,45 га, було посіяно 200 кг насіння сосни кримської, робінія звичайна, гледичія, клен, біота та інші.

 

Розсадники – Це земельна ділянка призначена для вирощування посадкового матеріалу, який в подальшому використовується для лісовідновлення.

 

 

 

На жаль, навіть не дивлячись на вищенаведені факти, у декого чомусь складається думка, що лісівники займаються тільки вирубкою лісів. Це не так. Основним завданням завжди було і лишається примноження і збереження лісових насаджень.

 

Так в осені 2019 року на території Водянського лісництва, за допомогою школярів, біло посаджено 138 тис. шт. акації, гледичії, клена та інших порід на площі 29.4 га.

 

Весною при інвентаризації лісових культур Водянського лісництва, які були посаджені  в осені 2019 року, приживлюваність складає 80%, що дуже добре для степової зони, де панує помірно – континентальний клімат, з недостатньою кількість опадів.

Окрім того лісгоспом ведеться різнобічна робота. Так, виділяються значні кошти на посівну компанію, створюються рекреаційні пункти, метою яких є не тільки забезпечення комфортного відпочинку населення, але й захист зелених масивів від сміття та хаотичного багаття, працює лісова охорона, що слідкує за самовільними рубками, обслуговується техніка, що активно використовується у пожежонебезпечний період.

 

Лісівники намагаються прививати любов до природи й дітлахам, активно співпрацюючи зі школами.

 

Сподіваємось, що погодні умови цього року будуть сприятливими і дозволять реалізувати всі плани по створенню нових лісів та збереженню того, що вже посадили.

 

 

ДП  «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство»