Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Підгодівля мисливських тварин у ДП «Мелітопольський лісгосп»

12.01.2021

Зима – тяжкий період року для мисливських тварин. Але єгерська служба державного підприємства «Мелітопольське лісове господарство» не стоїть осторонь, а всіляко підтримує  фауну в цій непростий час.

Протягом 2020 року підприємством проводилась заготівля кормів для підгодівлі мисливських тварин в зимовий час. За цей час було зібрано: сіна 1844 кг., зерновідходи 9710 кг., пучки із гілок листяних порід 1080 шт., посаджено 1,5 га. кормових полів, та відремонтовано та встановлено 60  годівниць. На протязі грудня – січня місяця державним підприємством «Мелітопольське лісове господарство»  вже викладено в мисливських угіддях: зерновідходів 3200 кг., пучки із гілок листяних порід 360 шт., сіна 600 кг.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хоча площа мисливських угідь державного підприємства «Мелітопольське лісове господарство»  50325,4205 гектарів, підгодівля  ведеться тільки на відтворювальних ділянках та в заказниках де спостерігається масове скупчення мисливських тварин, подалі від людних місць та доріг загального значення, де на них чекає небезпека збоку «небайдужих» псевдо екологів. Загальна площа відтворювальної дільниці складає  10100 га, площа заказників 2357 га.

Звичайно, що підприємством  підгодівля диких тварин проводиться не круглий рік, а лише в період відсутності або обмеженої доступності кормів. Тривалість сезону підгодівлі диких тварин залежить від строків замерзання верхнього шару ґрунту, установлення значного снігового покрову, протяжності зими та інших факторів, і може коливатися від 45 до 120 днів. В середньому для мисливських господарств вона складає 100 днів.

Дикі тваринице наше багатство і наш обов’язок зберегти його для майбутніх поколінь, а понесені витрати на їх збереження окупляться прекрасними моментами спостереження за дикими мешканцями нашого краю.