Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Охорона лісових масивів від пожеж

16.07.2021

Проблема охорони лісів від пожеж – одна з найскладніших, що вирішується працівниками лісового господарства області. Щорічно особливо напружена ситуація складається в лісових масивах з насадженнями хвойних порід. Основною причиною виникнення лісових пожеж, в переважній більшості, є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг, що межують з лісовими масивами.

 

Запорізьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства видано накази від 21.01.2021 № 14 «Про підсумки пожежонебезпечного періоду 2020 року та завдання на 2021 рік», від 25.03.2021 року №27 «Про готовність лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду 2021 року», від 20.04.2021 № 36 «Про початок пожежонебезпечного періоду».

 

02 квітня 2021 року на базі Старо-Бердянського та Богатирського лісництв державного підприємства «Мелітопольське лісове господарство» разом з місцевими підрозділами Державної служби надзвичайних ситуації були проведені тренування по ліквідації лісових пожеж.

 

Також 02 та 06 квітня 2021 року на базі Осипенківського та Токмацького лісництв державного підприємства «Бердянське лісове господарство» разом з місцевими підрозділами Державної служби надзвичайних ситуації були проведені тренування по ліквідації лісових пожеж.

 

14 квітня 2021 року на базі Крутоярівського лісництва державного підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство» Запорізьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства та підпорядкованими лісогосподарськими підприємствами разом з Головним Управлінням Державної служби надзвичайних ситуації в Запорізькій області, представниками Запорізького району, територіальної громади  проведені навчання з гасіння лісових пожеж, під час яких буде відпрацьовано порядок оповіщення та евакуація населення.

 

26 та 27 травня 2021 року на базі Крутоярівського лісництва державного підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство» були проведенні навчальні тренування з ліквідації умовної лісової пожежі, до яких були задіяно сили та засоби Запорізького та Дніпропетровського обласних управлінь лісового та мисливського господарства та також Головного управління Державної служби надзвичайних ситуації в Запорізькій області.

 

Згідно з наказом Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства від 21.01.2021 №14 «Про підсумки пожежонебезпечного періоду 2020 року та завдання 2021 рік» були проведені перевірки готовності пунктів противопожежного інвентарю  в лісогосподарських підприємств області.

 

На сьогоднішній час діє спільний наказ Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства із Головним управлінням ДСНС України у Запорізькій області від 15.04.2020 року № НС-46/83/38 «Про затвердження Плану взаємодії  ГУ ДСНС у Запорізькій області і Запорізького ОУЛМГ у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з гасінням лісових пожеж».

 

Також з ГУ ДСНС у Запорізькій області узгоджено план залучення сил та засобів ГУ ДСНС у Запорізькій області і Запорізького ОУЛМГ для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на об’єктах Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства, список телефонів та перелік лісомисливських господарств, ГУ ДСНС у Запорізькій області наданий розрахунок сил і засобів для протидії пожежам к природних екосистемах.

 

З метою запобігання виникнення лісових пожеж та проведення заходів з організації протидії пожежам в 2021 році Запорізькою обласною державною адміністрацією видано Розпорядження від 26.03.2021 № 189 «Про посилення заходів щодо пожежної безпеки в лісових масивах і сільгоспугіддях області у 2021 році».

 

Розпорядженням голови Запорізької обласної адміністрації від 12.04.2021 № 253 державним лісогосподарським підприємствам області виділено з регіонального матеріального 5 тон паливо-мастильних матеріалів, а саме 2 тони бензину та 3 тони дизельного пального для запобігання та оперативного реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (загорянь та пожеж у лісових насадженнях області).

 

Станом на 01 липня 2021 року в лісогосподарських підприємствах області в наявності:

  • 10 пожежних автомобілів: ГАЗ – 66 – 8 шт., ГАЗ – 53 – 1,  ЗІЛ «АМУР»  - 1 шт. та 2 автомобіля з цистернами, які пристосовані для пожежегасіння, 11 автомобілів  підвищеної прохідності.
  • 3 пожежних модулі та 1 пожежний модуль на пристосованій техніці.
  • 35 одиниць тракторів в робочому стані  з плугами та дисковими боронами, що додатково можуть бути задіяні для гасіння лісових пожеж.

В 5-ти лісництвах трьох лісогосподарських підприємств діє 5 лісових пожежних станції: Олександрівське лісництво ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», Кам'янське, Водянське та Іванівське лісництва ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство», Токмацьке лісництво ДП «Бердянське лісове господарство».

 

Станом на 15.07.2021 року лісогосподарськими підприємствами області створено 450 км мінералізованих смуг, проведено догляду за мінералізованими смугами в обсязі 2401 км, перекрито 47 позапланових доріг, виставлено 39 шт. аншлагів наглядної агітації. Проведено 173 виступи в засобах масової інформації, з них: виступів на радіо – 113, телебачення 15, надруковано 45 статей. Проведено 93 лекції з противопожежної безпеки та проведено 141 рейд по виявленню порушників протипожежної безпеки. Особовий склад державної лісової охорони на сьогодні складає 180 чоловік. На 01 липня поточного року в державному лісовому фонді не сталося жодної лісової пожежі.