Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Обробіток ґрунту для майбутнього лісу ДП "Пологівське ЛМГ"

13.08.2020

Для вирощування високопродуктивних і біологічно стійких лісонасаджень надзвичайно важливу роль відіграє обробіток ґрунту під лісові культури , адже підготовка ґрунту – важливий етап лісокультурної компанії.

Обробіток ґрунту — це дія механічними або ручними знаряддями на ґрунт, що сприяє поліпшенню його фізичних, хімічних, біохімічних властивостей, водного і теплового режиму, активізації діяльності ґрунтової фауни, нейтралізації шкідливого впливу трав'яної рослинності з метою створення сприятливих умов для кореневого живлення деревних і чагарникових рослин.

Частковий обробіток ґрунту смугами забезпечує розпушування верхнього, найбільш родючого шару ґрунту. Обробіток ґрунту є також однією з основних умов успішного приживлення, збереження і росту майбутніх лісових насаджень.

Зазначимо, що лісівники ДП «Пологівське ЛМГ» на 70 % вже підготували площі, під посадку яку проводитимуть восени.

Для пересічної людини ліс - це важливий екологічний чинник, естетичний, ну і звісно товарний, адже ліс завжди асоціюється з деревиною. Втім, якщо брати професійний підхід, ліс використовується в боротьбі з ерозійними процесами ґрунтів, пересиханням річок, зсувами, засухами та іншими негативними явищами природи. Робота фахівців лісового господарства полягає у тому, щоб застосувати всі ці чинники одночасно з максимальною користю для суспільства.