Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Не паліть суху траву!!!

15.04.2020

      Весна – найпрекрасніша пора року. Однак разом із теплом приходить і небезпека – можливість загоряння сухостою, кущів, дерев, лісів, людських домівок.

     Саме випалювання сухої рослинності призводить до масштабних лісових пожеж та завдають збитків природі.

   Тому, щоб захиститися від вогню, необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Адже пожежа сама собою не виникає, а є наслідком недбалості, безпечності та безгосподарності.

    Пам’ятайте: заборонено випалювати суху рослинність та її залишки на сільгоспугіддях, смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, очерету в заплавах річок, оскільки це загрожує виникненню неконтрольованого поширення пожеж, знищенню мікрофлори ґрунту та гумусу, який відновлюється більше десяти років.

    Необхідно знати, що згідно зі статтею 77 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення” Порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти (85 грн) до п’ятнадцяти (255 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятнадцяти (255 грн) до п’ятдесяти (850 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти (255 грн) до п’ятдесяти (850 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від тридцяти п’яти (595 грн) до шістдесяти (1020 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
{Стаття 77 в редакції Закону № 81/96-ВР від 06.03.96; із змінами, внесеними згідно із Законами № 55/97-ВР від 07.02.97, № 1829-VIII від 07.02.2017}

    Будьте уважними і обережними, зберігайте національне багатство України, своє життя і майно від вогню!

    Пам’ятайте, що з одного дерева можна зробити мільйон сірників, а один сірник – може знищити мільйони дерев!