Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Лісівники Запорізької області проводять профілактичні заходи із запобігання лісових пожеж

09.06.2022

Щоб запобігти виникненню й поширенню пожеж у лісах, працівники лісництв ДП «Пологівське ЛМГ» постійно проводять профілактичні заходи. Одні з них спрямовані на недопущення спалахів, а інші – на боротьбу з вогнем і його нерозповсюдження на великі території.

Серед інших важливу роль відіграють правильно облаштовані мінералізовані смуги. Протипожежні мінералізовані смуги часто рятують ліс від вогню, який виникає внаслідок випадково кинутого недопалку. Тому створенню та оновленню таких захисних смуг особливу увагу приділяють у кожному лісництві.

З початку 2022 року в Запорізькій області лісівниками створено 36 км мінералізованих смуг та здійснено догляд за 1102 км існуючих мінералізованих смуг. Роботи в цьому напрямку тривають протягом усього пожежонебезпечного сезону.

Такі заходи дозволяють не допустити поширення вогняної стихії на великі території лісових масивів й вберегти ліс від масштабних вигорань.

Лісівники нагадують, що у Запорізькій області розпорядженням голови Запорізької обласної військової адміністрації від 29.03.2022 заборонено відвідувати ліси. Це стосується і в’їзду до них транспортних засобів. Виняток – службовці, які забезпечують оборону держави, національну безпеку, охорону правопорядку та виконують лісогосподарські заходи. Це розпорядження діє на період воєнного стану задля безпеки громадян та збереження лісів від пожеж.