Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Лісівники проводять попереджувальні протипожежні заходи

02.08.2022

Щоб запобігти виникненню й поширенню пожеж у лісах працівники лісництв постійно проводять профілактичні заходи. Одні з них спрямовані на недопущення спалахів, а інші – на боротьбу з вогнем і його нерозповсюдження на великі території.

На 01 серпня 2022 року на землях державного лісового фонду сталося 7 пожеж на площі 14,615 га, з них верхова пожежа 2 га, а саме: ДП «Пологівське лісомисливське господарство» Крутоярівське лісництво 1 пожежа на площі 1 га., ДП «Мелітопольське лісове господарство» Кам’янське лісництво 2 пожежі площею 0,055 га,  Іванівське лісництво 2 пожежі площею 1,5 га та Водянське лісництво 2 пожежі на площі 12,06 га, з них верхова пожежа 2 га.

Важливу роль у протипожежних заходах відіграють правильно облаштовані мінералізовані смуги. Протипожежні мінералізовані смуги часто рятують ліс від вогню, який виникає внаслідок випадково кинутого недопалку. Тому створенню та оновленню таких захисних смуг особливу увагу приділяють у кожному лісництві.

Також створено 36 км мінералізованих смуг та проведено 2452 км доглядів  за мінсмугами, перекрито 3 позапланові дороги, опубліковано 11 статей  в засобах масової інформації, проведено 8 лекції на протипожежну тематику, створено об’єктовий резерв по 200 літрів бензину та дизельного пального, проведено 65 рейдів по виявленню порушників правил пожежної безпеки.

Такі заходи дозволяють не допустити поширення вогняної стихії на великі території лісових масивів й вберегти ліс від масштабних вигорань.

Нагадуємо, що у Запорізькій області розпорядженням голови Запорізької обласної військової адміністрації від 29.03.2022 заборонено відвідувати ліси. Це стосується і в’їзду до них транспортних засобів. Виняток – службовці, які забезпечують оборону держави, національну безпеку, охорону правопорядку та виконують лісогосподарські заходи. Це розпорядження діє на період воєнного стану задля безпеки громадян та збереження лісів від пожеж.