Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Ліс - не смітник

01.09.2021

Всі ми засуджуємо людей, яким змалку не привили екологічну свідомість, стійке розуміння що викинуте сміття вони не позбуваються, а воно чекатиме його протягом десятиліть на тому ж місці: на узбіччі дороги, на березі річки чи серед лісу. Несанкціоновані сміттєзвалища найчастіше облаштовують у ярах, балках, колишніх кар’єрах. Такі звалища відрізняється від полігону відсутністю системи захисту ґрунтових вод, і всі шкідливі елементи потрапляють безпосередньо в ґрунт та підземні води. Коли яр або балка заповнюється до розміру невеличкого кургану – звалище часто підпалюють, що призводить до забруднення повітря і води.

На сьогоднішній день гостро стоїть питання глобального засмічення нашої планети різного роду сміттям і відходами, які згубно впливають на екологію.

Викидання сміття у місцях, спеціально не пристосованих для цієї мети, тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Щоправда, зазвичай, особи, що викидають відходи на несанкціоновані сміттєзвалища, невідомі.

Обов’язок утримання лісів у належному стані покладений на державну лісову охорону, однак це не дає нам права смітити в ньому.

Всі лісівники державного підприємства «Пологівське лісомисливське господарство» нагадують, що поважне, бережливе ставлення до природи – одне з правил поведінки цивілізованої і культурної людини.

Тож не засмічуйте ліс – будьте людьми!