Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Ліс – важлива ланка екосистеми

22.06.2020

Зазвичай люди не розуміють наскільки  важливим є створення лісу. Першим, що приходить на думку, є  те,  що ліс - це джерело цінних ресурсів, виділяють кисень і поглинають вуглекислий газ і є домівкою для багатьох рідкісних видів рослин та тварин.

Разом з тим, існують екосистемні послуги лісу, про які мало хто здогадується.

В степовій та лісостеповій зоні України водні багатства обмежені. Від водозабезпеченості залежить розвиток народного господарства цих регіонів.  Степ знаходиться в зоні недостатнього і нестійкого зволоження. Водність малих річок  з року на рік зменшується. Вони міліють, і довжина багатьох з них зменшилась. Величезна кількість малих річок влітку пересихає.

До чого тут ліс? Відповідь дуже проста: в системі заходів з охорони малих річок важливе значення має створення захисних прибережних лісонасаджень. Для підвищення рівня води та захисту річок важливим є висадити дерева на схилах і пустирях що примикають до річок, закріпити  і залісити яри. Деревна і чагарникова рослинність зменшує втрату вологи з рік та водойм,  під час дощів краплі води затримуються на величезній площі листя дерев і потім випаровуються, роблячи повітря більш вологим. Так,  завдяки залісенням берегів зменшується боковий розмив берегів.

Також, о крім водоохоронних функцій,  ліси в степовій та лісостеповій зоні несуть і ґрунтозахисну функцію. Лісництва вирощують лісові культури в основному, на ярках, балках і крутосхилах. На таких територіях вирощують лісові культури деревно-чагарникового типу до складу яких включають найбільш невибагливі чагарники: терн, шипшина, лох та інші.

На території ДП «Пологівське ЛМГ» проводяться і проводились значні роботи по створенню захисних насаджень. Садіння дерев відбувається як і біля берегів річок таких як Конка, Гайчур, Берда та ставків по руслах цих річок, так і на територіях які потребую ґрунтозахисних насаджень.

Якщо не оберігати те, що дає нам природа, не створювати ліси та лісомеліоративні насадження, то через певний час територія степової зони, буде страждати від засухи, пилових бур та ерозій ґрунту.