Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
ЛІС – НЕ СМІТНИК!!!

23.04.2020

Забруднення лісів – проблема, з якою лісівникам стає дедалі важче боротися.

Не дивлячись на карантин та заборони відвідування лісів в період високої пожежної небезпеки, людей в лісових насадженнях перебуває все більше. Сьогодні проблема надмірного засмічення навколишнього середовища набирає обертів. Для людини стає нормальним залишати сміття після відпочинку в лісі, а також вивозити в прилеглі лісові масиви побутові відходи та усілякий непотріб. А потім кожен дивується та обурюється через засмічення лісів, лісосмуг узбіч трас та доріг горами сміття. 

Потрібно, щоб кожна людина розуміла свою відповідальність і знала, якої непоправної шкоди природі може завдати забруднення навколишнього природного середовища.

Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства нагадує, що завдання шкоди навколишньому природному середовищу карається законом.      Так, згідно статті 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення за засмічення лісів відходами –    Тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти (425 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб  від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Пам’ятайте про те, що поважне ставлення до оточуючого середовища – одне з найголовніших правил поведінки цивілізованої людини.