Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
ДП «Бердянський лісгосп» запрошує всіх бажаючих на відпочинок

13.07.2021

 

З настанням спекотних літніх днів є бажання насолодитися вечірніми бризами, відпочити від міської метушні, набратися сил та здоров’я.

 

ДП «Бердянський лісгосп» запрошує всіх бажаючих на відпочинок до ландшафтного заказнику загальнодержавного значення «Коса Обіточна».

 

«Коса Обіточна» - піщана коса, яка розташована на північному березі Азовського моря. На початку коси розташовується невелике містечко Приморськ - районний центр Запорізької області. Обіточна коса - одна з найдовших на Азовському морі. Її протяжність близько 30 км.

 

 «Коса Обіточна» це гарне місце для «дикого» відпочинку, є можливість розташуватися там з наметом і насолодитися прозорим морем. З 1980 року «Коса Обіточна» є загальнодержавним ландшафтним заказником  і закрита для масових відвідувачів. Цей дивний куточок було створено з метою збереження піщаної коси на північному узбережжі Азовського моря з унікальної водно-болотною і степовою рослинністю з великою кількістю ендемічних видів рослин (цмин щитконосний, пирій подовий, сиренія сиза, люцерна Котова та інші) ,та рослин занесених до Червоної книги України (Ковила Лессінга, Ковила волосиста, Тюльпан Шренка та інші). З фауни наукову цінність представляють кулик-сорока,гадюка степова східна, махаон, білоока чернь та інші види тварин , занесені до Червоної Книги України. Також на Косі можна зустріти диких кабанів, оленей, єнотовидних собак.

 

Однак, основним завданням Заказника є збереження у природному стані унікальної піщаної коси, водно-болотного угіддя з усім її водно-болотним рослинним та тваринним біорізноманіттям, а так само створення умов для організованого туризму та відпочинку.