Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Біотехничні заходи в мисливських угіддях ДП «Запорізьке лісомисливське господарство»

23.11.2020

Збереження дикої фауни з метою покращення відтворення і збільшення мисливських ресурсів – такі задачі ставить наука, яка має назву «біотехнія». Біотехнія як наука про підвищення продуктивності (якості) мисливських угідь і популяцій мисливських видів тварин шляхом здійснення системи біотехнічних заходів – це велика дисципліна як за видами мисливських тварин, так і за прийомами і методами заходів, за цілями і задачами їх проведення, за географією угідь.

Державне підприємство «Запорізьке лісомисливське господарство» здійснює комплекс біотехнічних заходів з метою охорони та відтворення мисливських тварин. Так, в зв’язку із настанням несприятливих погодних умов в мисливських угіддях почалася компанія із підгодівлі тварин. Працівниками підприємства викладається сіно в годівниці, розсипається фуражне зерно.

В розрізі охорони диких тварин державною лісовою охороною підприємства постійно здійснюється робота з охорони лісового фонду та мисливських угідь від випадків порушень природоохоронного законодавства. Співробітниками ДП «Запорізьке ЛМГ» складено 15 адміністративних протоколи на порушників мисливського законодавства, накладено 1530 гривень в вигляді штрафів.

Під час рейдів з охорони мисливських виявлено та знешкоджена 71 петля та пастка, виставлених браконьєрами з метою незаконного добування тварин.

Метою профілактики смертельно небезпечної хвороби – сказу та зменшення негативного впливу хижих та шкідливих тварин, в угіддях здійснюється робота по регуляції чисельності лисиці, бродячих собак та кішок, а також сірої ворони.