Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
21 вересня 2021 року відбулася виробнича нарада Запорізького обласного управлінні лісового та мисливського господарства

22.09.2021

21 вересня 2021 року відбулася виробнича нарада Запорізького обласного управлінні лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління Володимира СЕЛЮКА. В засіданні взяли участь працівники управління та директори державних лісогосподарських підприємств.

На початку засідання Володимир Селюк поінформував про стан організації виконання Указу Президента України від 7 червня 2021 року № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів».

Про обсяги лісокультурного фонду підприємств та проведення заходів із створення та відновлення лісових насаджень у 2021-2024 роках доповів головний спеціаліст відділу лісового господарства та охорони лісу Сергій ГЛАДКИЙ. Відповідно до витягу з протоколу № 6 засідання Державного агентства лісових ресурсів України від 24 червня 2021 року «Про стан організації виконання Указу Президента України від 07.06.2021 № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» (далі – Указ Президента) передбачено створити нових 1 млн га лісів та в перші 3 роки висадити 1 млрд дерев.

Зокрема гостро постає питання, на яких землях можна створити насадження.

План створення лісових насаджень на 2021 рік державними лісогосподарськими підприємствами області складає – 1000 га, а саме:

ДП «Бердянське ЛГ» - 160 га (Коларівська, Приморська, Андріївська, Токмацька, Чернігівська, Осипенківська та Берестівська ОТГ) на території  Бердянського та Пологівського районів;

ДП «Запорізьке ЛМГ» - 145 га (Петро-Михайлівська, Михайлівська, Вільнянська, Широківська, Новомиколаївська, Новоолександрівська, Кушугумська, Біленьківська та Долинська ОТГ) на території Запорізького району;

ДП «Кам’янсько-Дніпровське ЛГ» - 145 га (Благовіщенська, Водянська та Веселівська ОТГ) на території Василівського району;

ДП «Мелітопольське ЛГ» - 250 га (Костянтинівська, Якимівська, Семенівська, Нововасилівська та Приазовська ОТГ) на території Мелітопольського району;

ДП «Пологівське ЛМГ» - 300 га (Преображенська, Комишуваська, Федорівська, Василівська, Степногірська, Михайлівська, Воздвижівська, Малинівська та Більмацька ОТГ) на території  Василівського, Запорізького та Пологівського районів.

План заготівлі лісового насіння на 2021 року становить 12000 кг, а саме:

ДП «Бердянське ЛГ» - 4840 кг;

ДП «Запорізьке ЛМГ» - 1000 кг;

ДП «Мелітопольське ЛГ» - 4960 кг;

ДП «Пологівське ЛМГ» - 1200 кг.

Основні породи: дуб звичайний, сосна кримська, ясен звичайний, робінія псевдоакація, гледичія триколючкова, в’яз дрібнолистий та чагарникова група (маслина, аморфа, клен татарський, інші).

План посівів у розсаднику на 2021 рік після внесення змін до планів лісогосподарської діяльності становить 9,76 га, а саме:

ДП «Бердянське ЛГ» - 0,763 га;

ДП «Запорізьке ЛМГ» - 0,623 га;

ДП «Мелітопольське ЛГ» - 6,471 га;

ДП «Пологівське ЛМГ» - 1,903 га.

Крім того, заплановано здійснити доповнення лісових культур площею 200 га по ДП «Бердянське ЛГ» в заказнику загальнодержавного значення «Коса Обіточна».

Керівникам державних лісогосподарських підприємств надано доручення проаналізувати наявний обсяг лісокультурного фонду, його параметри в трьохрічній перспективі, потреби у вирощуванні садивного матеріалу та заготівлі лісового насіння.

Окрім того, директорам лісогосподарських підприємств необхідно звернутися до об’єднаних територіальних громад в зоні діяльності з пропозицією надання їх у постійне користування лісогосподарським підприємствам з метою їх заліснення та ведення лісового господарства.

За підсумками роботи виробничої наради прийняті відповідні рішення, спрямовані на подальшу ефективну роботу лісогосподарських підприємств області.