Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
Лісівники і екологи обговорили тему рубок під час дії воєнного стану

13.05.2022

Держлісагентство разом із представниками громадських природоохоронних організацій обговорили проєкт постанови Кабінет Міністрів України «Про деякі питання проведення рубок у лісах України та інвентаризації лісів в умовах воєнного стану». 

"Розумію хвилювання природоохоронних організацій стосовно скасування дії Санітарних правил в українських лісах, можливість проведення рубок рідколісь та суцільних санітарних рубок в окремих категоріях лісів Карпат, можливість проведення рубок в не експлуатаційних лісах, а також тимчасового закриття доступу громадськості до відкритих даних щодо рубок лісу. Проте війна у державі вносить суттєві корективи до роботи лісової галузі. Практично з перших днів війни виникли величезні потреби у деревині для оборонного сектору – облаштування фортифікаційних споруд, оборонних укріплень, дров для опалення та приготування їжі, масово здійснювалися завали доріг державного, місцевого значення, а також лісових доріг. Усе це потребувало негайного нормативного врегулювання", - сказав Голова Держлісагентства Юрій Болоховець. 

Тільки у конструктивному діалозі можна досягнути правильного рішення. Тому дискусії з екологами продовжаться, аби дійти до єдиного висновку.