Запорізьке обласне управління
лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(0612) 95-16-85
«APS Forest» дає можливість прозоро реалізовувати деревину і забезпечує реальну конкуренцію між споживачами

08.04.2021

30 березня 2021 року завершилися основні аукціоні торги необробленою деревиною, яка буде реалізовуватися підприємствами галузі у другому кварталі цього року.

За словами генерального директора ДП «Лісогосподарського інноваційно-аналітичного центру» Юрія Сотника, завдяки використанню програмного продукту «APS Forest», який є власністю державного підприємства і надає можливість організації прозорої реалізації деревини та забезпечує реальну конкуренцію між споживачами, вдалося досягти максимального росту продажних цін.

За допомогою програмного продукту «APS Forest» було організовано на 2 квартал 27 аукціонів, в ході яких реалізовано понад 560 тис. м3 деревини. При цьому ріст ряду стартових цін склав понад 100%, що в грошовому еквіваленті по деяким позиціям складає понад 20 000 грн. за кубічний метр. По деяким аукціонам зафіксовано понад 200 ставок, які зробили учасники торгів, що наглядно свідчить про реальну конкуренцію між споживачами. Це дозволило лісогосподарським підприємствам реалізувати деревину за максимальними цінами. Сумарний дохід від реалізації лісоматеріалів, через програмне забезпечення ДП «ЛІАЦ» для підприємств галузі збільшився на понад 314 млн. грн: з майже 893,8 млн. грн (стартовий показник) до 1208,2 млн. грн (продаж). В окремих областях України рівень росту цін на виставлені лоти був значно суттєвим. Так, в Волинській області рівень росту був зафіксований на показнику 219%, що в грошовому еквіваленті складає понад 41,2 млн грн, в Рівненській – на 173%, понад 42 млн грн, в Чернігівській – на 174%, понад 41 млн грн, а в Черкаській – 157%, понад 21 млн грн» - повідомив Юрій Сотник.

Також Юрій Сотник наголосив, що ДП «ЛІАЦ», яке знаходиться у підпорядкуванні Державному агентству лісових ресурсів України, і надалі буде вживати заходи, направлені на оновлення та модернізацію програмного забезпечення «APS Forest». Це забезпечить ще більш зручніше та якісніше використання цього програмного продукту для усіх учасників ринку.