Південно-Східне міжрегіональне
управління лісового та мисливського господарства
Зворотній зв'язокЗадати питання Гаряча лінія(056) 722-22-05
Мисливське господарство

Мисливські угіддя Запорізької області  відносяться до степової природної зони, яка характеризується значним господарським освоєнням території. Причому основні площі використовуються переважно у землеробстві для вирощування різноманітних однорічних сільськогосподарських культур, серед них основними є озима пшениця, соняшник, кукурудза, рапс.

 

На даний час на території області налічується 35 користувачів мисливських угідь, яким рішенням Запорізької обласної ради надано в користування  для ведення мисливського господарства мисливські угіддя.   

         

Більше 90 % площі мисливських угідь складають польові угіддя. Що спричиняє відповідний видовий склад мисливських тварин.

 

Основними мисливськими тваринами яких можна зустріти на території Запорізької області є: олень благородний, кабан дикий, козуля європейська, вовк, лисиця, єнотовидний собака, борсук, куниця кам’яна, фазан, куріпка сіра, гуси, качки, голуби, кулики, перепілка. Найбільш численними є птахи та хутрові звірі.

 

Велика увага на території області приділяється веденню мисливського господарства з метою збереження і поліпшення умов існування, видового і популяційного різноманіття тваринного світу в стані природної волі, недопустимість погіршення середовища їх існування та цілісності природних угруповань диких тварин. Проведення комплексних заходів, спрямованих на відтворення мисливських тварин, створення кормових полів, постійних та тимчасових реміз, відтворювальних ділянок, годівниць, солонців та ін.

 

З давніх-давен найкращім відпочинком і відновленням сил було спілкування з природою. Для одних це просто прогулянки у лісові угіддя, для інших відвідування лісу пов’язане з заготівлею грибів, ягід, лікарських  рослин.

 

Ще одна велика група шанувальників відпочинку на природі – мисливці.

 

На території Запорізької області більш популярним полюванням є полювання на пернату дичину та хутрового звіра.

 

На полюванні мисливці отримують позитивні  емоції, цікаве спілкування, обмін досвідом, здоровий  відпочинок на лоні природи та добрий настрій і незабутні спогади на майбутнє.

 

Закликаємо всіх цінувати природне багатство нашого краю, користуватись благами його, не завдаючи йому шкоди, а у разі необхідності стати на його захист !

 

Інформація про користувачів мисливських угідь

 

Наказ МІНІСТЕРСТВО ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ від 27.05.2021 №346 «Про затвердження Лімітів використання (відстрілу, відлову) диких парнокопитних та хутрових звірів і встановлення Норм відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, одним мисливцем за день полювання у сезон полювання 2021-2022 років»